Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak


Ekonomik gücü zayıf olan herkez bir ek gelir ile ailesine destek sağlayabilmek için evde çalışıp bu desteği sağlayabilir ve ev hanımlarına evde çalışıp para kazanabilecekleri iş fikirlerini öneriyoruz. Bu yazımızdaki iş fikri evde yemek yaparak iş yerlerine satmak. Bayanlar için bir çok iş fikri mümkün olmayabiliyor. Fakat bu iş fikri oldukça basit. Mutfakta çalışmak her zaman moral ve motivasyon olmuştur kadınlara. Zaten mutfakta vakit geçirmeyi biraz olsun sevenler bu işi yaparken seve seve yapabilirler. Bazı kişiler için ise mutfak konusu yemek yapmayı bilmeyenler için malesef zor ve bir okadar da sıkıcı gelir.

Kadınlar olarak tek derdimiz ise her zaman ”bu gun ne pişirsem” düşüncesidir pek tabi. Fakat iş ne yemek yapacağın konusuna gelindiğinde, bu gun ne yemek yapacağını biliyorsan işte o zaman kesinlikle zor değildir elbette. Geriye sadece bu gün hazırlayacağınız yemek listesine göre marifetli ellerinizden çıkan mis gibi kokular eşliğinde yemekleri hazırlamak olacak. Dilerseniz tabi bu sizi hem yormaz hem de tekrar yemek yapmak zahmetin de kurtarır ve o günkü yaptıgınız yemekten kendizi de ayırarak geri kalanını iş yerlerine satarak para kazanabilirsiniz.

Peki bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar neler ?

Yemeğin tuzu kesinlikle önemli, minumum ölçüde olmalı.

Ekonomik olsun diye riske girmeden yemeklerinizi en güzel şekilde pişirmeye özen göstermelisiniz. Şikayet almamak adına ve işin devamlılığı açısından bu kural önemli.

Tabi ki yemeğin hangi şartlar altında yapıldığı da önemli. Hijyenik ve sağlıklı ortamda yapılmış olması çok önemli. Ayrıca bir bone kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yemeğin içinden saç veya kıl gibi şeylerin çıkması kimsenin hoşuna gitmez. Müşteriye karşı iş yerini mahçup etmiş olur, aynı zamanda sizde yemeği sattığınız iş yerine mahçup olmuş olursunuz. Bunu önlemek için işin başından bone kullanmayı alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca ortamın her daim hijyen olmasına özen gösterilmeli.

İş yerilerine satmak üzere hazırladığınız yemekleri eldivenler ve koruyucu kılıflarla mutlaka koruyun. Evinizde kendiniz için hazırladığınız yemeklerin lezzeti gibi leziz ve bereketli fakat daha bir özenle yemekleri korumamız şart.

Yemeği kesinlikle vaktinde yetiştirmelisiniz ve gelen tüm siparişleri yemek listesine uygun şekilde yapılmalı. İş yerine göndermek üzere hazırladığınız yemekleri kesinlikle farklı baharatlar deneyerek yapmayın veya farklı yöntem ve pişirme şekli uygulamayın. Ayrıca bu yemeklerde bol bol organik sebze kullanmaya dikkat edin.

Kısaca hanımlar, daimi bir iş istiyorsanız eğer daha bir özenle hazırlamalısınız. Taze yemekler ve olması gerektiği gibi tatlar daha uygun olur.

Ayrıca tavsiye mantığı da burada söz konusu olabilir. Çalıştığınız iş yeri sizi birine daha tavsiye edebilir veya bu işi yaptığınızı bilen bir kişi yemeklerinizin tadına ve çalışma modelinize güvendiği için tavsiye edebilir. Bu şekilde düzenli bir işiniz olsun istemez misiniz ? Hem evdesiniz başınızda bir patron derdi olmayacak, hem de yemekleri de artık yaptıgınıza göre çocuklarınızla ve evin diğer işleriyle ilgilenmek yada kendinize vakit ayırmak geriye kalıyor.

Anlaşmış olduğunuz iş yerine göre kazancınız asgari standartları geçmeyecek sekilde olabilir. Fakat asgari ücrete yakın bir ücret karşılığında bu işi ek gelir olarak yapabilirsiniz. Çalışmış olduğunuz iş yerine bağlı olarak ne kadar yemek talep ediyorlar sizden bunuda hesaba katarak fikrimi belirtiyorum tabiki. Belki zamanla yapmayı düşünürseniz bir kaç iş yeri ile çalışır biraz daha fazlasını tabiki kazanabilirsiniz. Bu tamamen size bağlıdır.

 

Bir Yorum Bırakarak Görüşünüzü Belirtin