İnstagram Hikayenize Nasıl Link Eklenir ?


İnstagram Hikayelerine Link Ekleme

Son dönemin en popüler sosyal ağlarından birisi olmakla beraber, gün geçtikçe yeni güncellemeleri ile kullanıcılarına daha iyi deneyim için bazı özelliklere izin vermeye başladı.

İnstagram’ın ödemeli reklamlar dışındaki, organik trafik üretmeyi sağlayacak link paylaşmasına izin vermesi ve dijital pazarlamada etkin kullanılması diğerlerine göre zor bir macera olsa gerek.

2016 sonunda yapılan bir güncelleme ile İnstagram üstünde tıklanabilir link ekleyebildiğiniz tek alan profil alanıydı. O tarihte sadece doğrulanmış hesaplar için, instagram hikayelerine link ekleme özelliği gelmişti. Bu durum tabi ki, dijital pazarlama ile ilgilenenler için büyüük bir değişiklik değildi.

Bu durum Mayıs 2017’den beri değişmeye başladı. İnstagram hikayeleri’nin giderek daha fazla yoğun bir şekilde kullanılmasından ötürü, platform artık bu alanda tıklanabilir link kullanma iznini tüm işletme hesaplarına kadar getirdi. Henüz tüm işletme profillerinde aktif hale gelmese de, yakın zamanda ülke kısıtlaması olmadan açılması bekleniyor.

Şimdi adım adım nasıl link eklenir onu gösterelim;

Önce işletme hesabınıza giriş yapın ve bir hikaye başlatın.

Eğer işletme hesabınızda link ekleme özelliği varsa,  üst taraftaaki seçeneklerde link ikonu çıkacaktır.

 

 

Link ikonuna tıkladıktan sonra istediğiniz url yi ekleyebileceğiniz alanı göreceksiniz. Eklediğiniz URL ye ait istatiskler ise henüz erişilebilir olmadığından dolayı tıklama sayılırını görebileceğiniz bir link eklemeniz faydalı olacaktır. Bunun için goog.gl veya bit.ly benzeri uygulamalar işe yarayacaktır.

 

 

Linki ekledikten sonra, tıklanabilir olduğunu belirten yeni ikonu görmeniz gerekir. Bağlantı ikonun etrafı daire içinde beyaz olacaktır. Tıklayıp kontrolünü sağlayabilirsinz.

Son olarak takipçiler ekldiğiniz hikayenin alt kısmında ” See More” ( daha fazla ) seçeneğini görecekler. Kullanıcı ekranı yukarı kaydırdığında girdiğiniz url ye yönlendirilecekler. Bu seçenek tam olarak net görülmediği için resimdeki gibi dilerseniz belirginleştirebilirsiniz.

 

Bir Yorum Bırakarak Görüşünüzü Belirtin