Konum Atmak | Whatsapp’tan Konum Nasıl Atılır ?


Konum Nasıl Atılır ?

Gün geçtikçe hayatımıza biraz daha fazla giren teknoloji oldukça işimizi kolaylaştırıyor. Bunlardan birisi ise adres tarif etmek zorunda kaldığımız durumlarda konum atabilmek. Teknolojinin bize sunmuş olduğu bu güzellik sayesinde artık o bir türlü tarif etmek isteyipte karşı tarafa bir türlü anlatamadığımız adresi artık tek bir dokunuşla adresimizi karşı tarafa gönderiveriyoruz. Akıllı telefonlarımız sayesinde bunu yapmayı bilmeyenler için konum nasıl atılır tarif edelim.

Öncelikle bir internet bağlantısı gereklidir. Ardından telefon ayarlarından konum ayarını etkinleştirmemiş gerekir. Konum atabilmemiz için bize lazım olan bir başka araç ise karşı tarafın telefonu da bir akıllı telefon olması gerekli ki teknolojiden faydalanabilelim.

Whatsapp Üzerinden Konum Nasıl Atılır ?

Whatsapp günümüzde en çok kullandığımız uygulamarın başında gelmektedir. Whatsapp’tan konum atabilmek için bir kaç yol var.
Bunlar şöyle ;

İlk adım olarak telefon ayarlarınıızdan konum açmayı buluyoruz ve etkinleştiriyoruz. Genel olarak tüm cihazlarda ayarlar bölümünde mutlaka bulunur. Bunun dışında akıllı telefonların bildirim çubuğu kısmında saat ve tarih gösteren bölümden elimizi aşağıya doğru kaydırıyoruz ve hızlı araçlara ulaşıyoruz buradan da konum servisini etkinleştirebiliriz. Genelde, hazır ayarları kullanıyorsanız konum etkinleştirme servis hizmetinin kısayolu burada bulunması gerekir. Resimde Görüldüğü gibi etkinleştirin.

Konum etkinleştirmeyi yaptıktan sonra Whatsapp uygulamasını açıyoruz ve konum göndermek istediğimiz kişi ile sohbet için her hangi bir kişiyi seçiyoruz. Whatsapp son gücellemeden sonra dosya ekle butonunu, artık araç çubuğunda değil yine sohbet bölümünde mesaj yazdığımız yere taşıdı. Aşağıdaki sıradan birinci resimde kırmızı kutu içerisinde bulunan dosya ekle butonuna basıyor ( buton artık güncellemeden sonra yazı yazdığımız yerde bulunmaktadır ) Bastıktan sonra yıne sıradan birinci resimde kırmızı ok ile gösterilen bölüm açılacak konum işareti olanı seçiyoruz ardından sıradan ikinci resimdeki yer gelecek ve haritanın sol köşesinde bulunan yuvarlak göstergeye yani konumumu bul butonuna basıyoruz. Doğru konumu seçtikten sonra üzerine basıp gönder diyoruz. Sıradan üçüncü resimde görüldüğü gibi konumun gönderilmiş halini göreceksiniz.

 

Konuşurken whatsapp üzerinden konum atmak 

Bir diğer yöntem ise konuşma sırasında nasıl gönderebileceğiniz. Arkadaşınızla konuşurken açık olan ekranın sol ve alt tarafında bulunan + simgesine tıklıyoruz ve yukarıda bahsettiğim gibi sıradan ilk resimde açılan alt pencere açılacak ve konum sekmesini seçmeniz yeterli olacak. Konum ayarlarınız açıksa sistem otomatik olarak konumunuzu bulacaktır. Konumunuzu belirledikten sonra konumu gönder seçeneğine tıklayın ve konumunuz arkadaşınıza yukarıda sıradan üçüncü resimde görüldüğü gibi iletilecektir.

Bir Yorum Bırakarak Görüşünüzü Belirtin