SiteGround: Bir Sunucuya Mı İhtiyacınız Var ?


SiteGround

Eğer bir sunucuya ihtiyacınız varsa fikir sahibi olmak için doğru adrestesiniz. SiteGround, eminim tam aradığınız hosting firması. Bunun için kısaca bilgilendirmek istiyorum sizleri.

Ben 2 yıldır Siteground ile çalışıyorum ve çok memnunum. Ücret konusunda kesinlikle verdiğiniz paraya değecek bir hizmet sağlıyorlar sizlere. Benim Siteground ile tanışmamın başlıca nedeni İstanbul’daki bir hosting firmasından ağzım yandığı için açıkcası internet üzerinde aradığım hosting firmalarına güvenmiyordum. Çünki; elbette kendi ürünlerini satabailmek için her kez bir şeyler çabalamış. Bu çok güzel faka iş yok çoğunda. Siteground bir yabancı hosting firması ve mükemmel hizmet veriyor. Bir reklam farkettim ve SiteGround’un ilk 3 ay ücretsiz deneme hesabı olduğunu gördüm ve denemek istedim. Denedim ve kesinlikle çok memnun kaldım ve hiç değiştirmeyi düşünmedim. Düşünmüyorum da. İnanın Türkiye’deki bir çok benim diyen, hosting firmasıını cebinden çıkartacak hizmet sağlıyor sizlere. Orda burda onlarca etkileyici reklam gösterip  hosting alıyorsunuz ve aldıktan sonra her hangi bir sorununuzda ilgilenmiyorlar bile, ilgilenseler dahi sorunu çözmeleri bazen saatleri alıyor veya günleri alıyor.

Blog kurmak için olsun e-ticaret web sitesi olsun tüm gereken alt yapıyı sağlayan WordPress’in bir çok araçları Cpanel’de bulunmaktadır. Yedekleme yöntemlerinden bir diğer farkı olan bu Cpanel ‘de bilgisayarlarda bulunan sistem geri yüklemesi gibi bir araç var bu araç ” restore ” aracı ve diyelim ki yedekleme yapmayı unuttunuz ve siteniz de ufak veya büyük hatalar ile karşılaştınız düzeltme konusunda baş edemediniz. İşte tam burada bu restore aracını kullanarak sitenizin en iyi görünümü seçerek  o tarihe geri yükleyebiliyorsunuz. Mükemmel bir özellik.

Ben daha çok teknik ekibinden çok memnunum. Kesinlikle işin içinden çıkamadığınız bir durum söz konusu olduğunda hemen Support kısmından sorununuzla ilgili olan bölüme tıklayorsunuz ve karşınıza iki seçenek çıkıyor Chat yada Ticket bu ikisinden birini seçerek teknik ekip ile iletişime geçiyorsunuz. Chat sohbet ve Ticket yani bir bilet. Mail atarak sorununuzu yazıyorsunuz. Chat te karşınıza bazen türk yardımcı teknik ekip çıkıyor. Fakat sorun değil google çeviri kullanarak sorununuzu hızlı ve kolay bir şekilde anlatıyorsunuz. Onlar hiç gocunmadan sizinle ilgileniyor ve o kadar kibarlar ki, sizi memnun etmek içn ugraşıyorlar.

Mükemmel bir teknik ekibi var. Çözülmeyen, sonuçsuz kalan hiç bir şey kalmıyor. Kısaca hosting ve wordpressle ilgili teknik sorunlarda bir başkasına ihtiyacınız yok. Gereken tüm yardımı size sağlamak için ugraşıyorlar.  Eski müşteri olduğum için sanırım, bir kere bana bir güzellik bile yaptılar Chat ile katılıyorum ben genelde sorunumu yazarken ve ssl konusunda bana çok yardımcı oldular. Ssl,  istediğim de ücret çıkıyordu karşıma ve aslında benım hatamdan kaynaklanan bir sorundu Ssl bir defa ücretsiz almam gerekiyordu aldım ve domaine bağladım ve sonra bir terslik oldu ikinci kez ssl bağlamam gerektiğinde ücretsiz hakkım artık yoktu ve bu yanlışlığı anlattığımda, ödememe gerek kalmadı, benden kaynaklanan bir durum söz konusu olmasına rağmen hemen kolaylık sağladılar. Tabi bu herkeze nasip olmayabilir belki. Şans meselesi diyebilirim. Teknik ekibin insiyatifine kalmış. Bu gune kadar çok işim düştü teknip ekibe ve her defa sorunumu kısa zamanda ve çok hızlı çözmüşlerdir. Ayrıca site hız konusunda da içiniz rahat olsun gerçekten çok iyi.

Ayrıca bazı eklentilerin pro sürümünü satın almak için indirim kuponları mevcut. Birçok eğitimlerinde mevcut olduğu bu hosting firması tek kelimeyle harika. Sizi başka hosting firmasına gitmemeniz için ellerinden geleni yapmışlar doğrusu. Ayrıca ortaklık programı mevcut ve bunun için bir vergi numarasına ihtiyacınız olacak.

Eğer sunucu almayı düşünüyorsanız ilk 3 ay start up paketi ile başlayabilirsiniz hemen. Oldukça düşük bir ücretle deneme fırsatı bulabilirsiniz. Eğer SiteGround ile herhangi bir sorunuz varsa size yardımcı olabilirim. Sitenin ara yüzü İngilizce diye tedirgin olmanıza gerek yok, dili değiştirebiliyorsunuz.

Satın almayı düşünüyorsanız eğer size yardımcı olabilirim. Takıldığınız tüm yerlerde sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Bu link referans linkimdir dilerseniz buradan ürünü satın alarak referans olabilirim, bununla da kalmayıp SiteGround ile ilgili yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, yardım etmeye hazırım.

https://www.siteground.com/recommended?referrer_id=7538332

Bir Yorum Bırakarak Görüşünüzü Belirtin